Články ze soutěží

 

Tak začínáme…

 

Nová sezona nám začala, jako skoro tradičně - deštivě, v Červené Řečici 18. června 2011. Od příštího roku se asi stanou povinnou výbavou na tuto soutěž deštníky a pláštěnky J. Sjelo se celkem 21 týmů a i přes nepřízeň počasí, do Řečice zavítala dvě neligová družstva z Popelištné a Petrovic.  Lonští vítězové ligy v obou kategoriích předvedli, že si své trofeje opravdu zaslouží a jen tak snadno je nikomu nedají. Začal v pořadí již 3. dlouhý maraton a boj o co nejlepší umístění v tabulce PHL.

Jako první se na start připravil tým mužů „A“ z Červené Řečice, který nasadil laťku tak vysoko, že ji ostatní družstva nedokázala překonat. S časem 18,94 s skončil první. Pohár za 2. místo si za čas 19,81 s odvezlo družstvo Jiřice „B“ a 3. místo vybojoval tým Přáslavic s časem 19,93 s.

U žen byla celkem velká šance, umístit se na pohárovém místě. K domácím holkám z Červené Řečice se přidaly už jen Bácovice, Rynárec a Jiřice. Doufáme, že na další soutěž dorazí i družstvo žen z Hněvkovic. Bylo vidět, že“ Bácandy“ nejezdí na soutěže pro nic jiného, než pro 1. místa. S časem 24,49 s si ani nic jiného nezaslouží. Na 2. místo zaútočily ženy z Jiřic, které útok zaběhly za pouhých 25,81 s. Holkám z Řečice patří z 1. kola PHL 2011 3. místo za čas 27,88 s.Ostatní výsledky z Červené Řečice jsou Zde

Uvidíme, zda úvodním pořadím zamíchá soutěž v Senožatech, která se koná tuto sobotu 25. června.  

Další výsledky a podrobnosti jsou k dispozici na těchto stránkách.

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Senožaty 25. června 2011

Máme za sebou druhou ligovou soutěž letošního roku, která se konala v Senožatech a pořadí v tabulkách se pěkně promíchává. Zvlášť u mužů.

„I mistr tesař se někdy utne“ a vedoucí Červená Řečice „A“ se propadla na 3. – 4. místo, o které se dělí se Salačovou Lhotou. Salačova Lhota naopak na senožatské soutěži zabodovala a s časem 20,91 s skončila druhá. I klukům z Bácovic se po nevydařeném útoku v Červené Řečici zadařilo a odvezli si pohár za 1. místo. Časomíra se zastavila na čase 20,19 s. Třetí pohárové místo obsadil tým Přáslavic „B“ za čas 21,08 s.

            „Vystajlované“ ženy z Bácovic předvedly opět velmi povedený útok za 24,39 s a jako jejich kluci skončili také na prvním místě. O dvě další místa se podělily holky z Červené Řečice s časem 27,24 s a z Hněvkovic s časem 32,28 s.

SDH Senožaty patří velké díky za organizaci soutěže. Další nás čeká tuto sobotu v Bácovicích, tak se přijeďte zase poprat o důležité body.  

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Bácovice 2. července 2011

Třetí ligová soutěž se konala v Bácovicích. Až na „lehký“ deštík při nástupu vydrželo po celou dobu soutěže celkem hezké počasí.  I tato soutěž zamíchala celkovým pořadím v tabulce PHL.

Pod 20 vteřin se tentokrát dostala pouze Salačova Lhota. Za čas 19,92 s si odvezla zaslouženě pohár za 1. místo. Přáslavice „A“ předvedli útok za 20,14 s a mohli se těšit z 2. místa. Na 3. místě se umístila Kletečná „B“ s časem 20,59 s. Dvěma týmům se povedlo útok zaběhnout za stejný čas – 21,04 s. Pacov a Červená Řečice „A“ se podělili tak o 4. místo.

Pohár za 1. místo u žen zůstal doma. Bácovice zaběhly útok za 24,78 s. Červená Řečice předvedla zatím svůj nejlepší čas 25,22 s a byla druhá. Za čas 26,28 s si ženy z Jiřic odvezly pohár

3. místo.

Na soutěž dorazila také tři neligová družstva mužů a dva týmy žen. U mužů 1. skončilo družstvo Senožaty „B“ – 22,92 s. Druhý byl tým Těchorazu – 27,86 s a třetí byly Křelovice – 57,45 s.

Z žen vyhrál Pacov s časem 34,23 s. Křelovice obsadily 2. místo za čas 36,50 s.

                I SDH Bácovice patří poděkování za bezproblémovou organizaci soutěže. 4. kolo PHL nás čeká 5. srpna při noční soutěži v Salačově Lhotě.

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Noční hasičská soutěž Salačova Lhota 5. srpna 2011

 

Máme za sebou 4. kolo PHL, jedinou noční ligovou soutěž, v Salačově Lhotě, která se uskutečnila v pátek 5. srpna. Na týmech bylo vidět, že noční soutěž je přece jen o něco náročnější než denní. I časy tomu u některých odpovídaly. Ligové týmy hojnou účastí doplnila neligová družstva a tak soutěžilo rekordních 47 družstev dobrovolných hasičů.

                U žen se drží na vrcholu tabulky holky z Bácovic a už počtvrté získaly první místo. Útok odběhly za 27,76 s. Druhé místo obsadily ženy z Jiřic za čas 30,42 s a s časem 32,60 s si 3. místo vybojovaly Hněvkovice.

                Z týmů mužů se nejvíce zadařilo Přáslavicím. S časem 21,57 s jim právem náleželo 1. místo. Necelá sekunda dělila od vítězství Jiřice „B“, kteří skončili druzí s časem 22,42 s. Na 3. místě se umístila Kletečná „A“. Jejich výsledný čas byl 23,17 s.

                Ani neligové týmy se nenechaly zahanbit a bojovaly o dobrá umístění. A nutno dodat, že i jejich časy byly velmi dobré. Mezi 8 družstvy žen, vítězná místa obsadila Salačova Lhota (28,37 s), Velká Chyška (33,57 s) a Babice (35,82 s). Neligových týmů mužů se sjelo 20. První byl Rynárec

(24,31 s), druzí byli muži z Pacova „B“ (25,34 s) a třetí Babice (26,26 s).

                Hojná účast ukazuje, že soutěž v Salačově Lhotě je již tradičně jednou z nejoblíbenějších v celé sezóně. Organizátorům a celému SDH Salačova Lhota děkujeme za perfektní organizaci a budeme se těšit zase za rok.

                Další ligová soutěž se koná 13. srpna v Přáslavicích.

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Přáslavice 13. srpna 2011

 

5. kolo PHL se uskutečnilo v Přáslavicích. Viděli jsme velmi pěknou soutěž, zatím nejrychlejší v letošní sezóně. Tato sobota přála téměř všem družstvům. S časem pod 20 s skončilo dokonce 7 týmů.

Muži z Bácovic předvedli perfektní útok a časem 18,68 s vytvořili osobní a zatím i letošní rekord ligy.  Červená Řečice „A“ se nenechala  zahanbit a s časem 18,96 s skončila druhá a stupně vítězů doplnila Salačova Lhota „A“, rovněž pěkným časem 19,67 s.

U žen byly opět bez konkurence Bácovice  a čas 24,71 s znamenal pohár za první místo. Druhé místo obsadily ženy z Jiřic, které útok zaběhly za 25,73 s a na třetím místě skončila děvčata z Červené Řečice s časem 26,00 s.

I přáslavickou ligovou soutěž obohatila svojí účastí neligová družstva. Všem patří dík za účast a SDH Přáslavice za organizaci soutěže.

Tak se nám bodová konta v tabulce u mužů pěkně vyrovnávají!!! a další soutěže slibují napínavou bitvu. 6.kolo PHL ve Starém Pelhřimově bylo zrušeno a tak se sejdeme až 3. září v Jiřicích.

Výsledková tabulka ZDE

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Jiřice 3.září  2011

 

Za hezkého slunečného počasí jsme se tentokrát sešli v Jiřicích, opět za celkem hojné účasti neligových družstev. Týmy mužů z prvních míst tabulky se nyní musí hodně snažit, protože před námi jsou už jen dvě poslední kola ligy a nic není rozhodnuté.

V Jiřicích se dařilo domácím nejlépe a tým Jiřice „B“ za čas 19,41 s získali 1. místo. Na druhém místě skončilo družstvo Kletečná „B“ s časem 19,45 s a pohár za 3. místo odvezla Červená Řečice „A“ s časem 19,93 s.

I v Jiřicích bylo patrné, že poháry se dnes již získávají za útok zaběhnutý pod 20 s, což v 1. ročníku PHL dokázala zaběhnout jen 2 družstva.

                U žen kralují v letošním ročníku jednoznačně Bácovice, které zvítězily i v Jiřicích, s časem 25,19 s. Druhá skončila děvčata z Hněvkovic s velmi pěkným časem 25,33 s a pohár za třetí místo zůstal domácím Jiřicím za čas 27,94 s.

                Poděkování patří pořadatelům i všem zúčastněným ligovým i neligovým družstvům. 17. září 2011 nás čeká předposlední kolo letošní PHL v Hněvkovicích, kde v loňském roce padl rekord ligy 18,49 s, tak uvidíme, jak to dopadne letos!

Všechy výsledky z Jiřic ZDE

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice

Hněvkovice 17. září 2011

 

V předposledním kole PHL17.9.2011 v Hněvkovicích nám přálo počasí a je vidět,že Hněvkovice přejí REKORDŮM !!!
Poprvé letos zvítězil tým mužů Kletečná "B" a to velmi překvapivým, ale skvělým časem 18,92s, druzí skončili muži Červená Řečice "A" o pouhou setinu sekundy 18,93s a pohár za 3. místo si odvezli muži z Přáslavic za čas 19,33s. I přes podaný protest kvůli časomíře, zůstaly výsledné časy zachovány a tak se můžeme těšit na závěrečný boj v Kletečné!!
Neuvěřitelná děvčata z Bácovic opět nedala nikomu nejmenší šanci a v rekordním čase 22,45s opět zvítězila. Vytvořila osobní rekord a zároveň zlepšila dosavadní rekord ligy v ženské kategorii PHL. Tímto skvělým časem mohou jistě směle konkurovat i nejednomu mužskému týmu a právem jim patří obrovská gratulace. Druhá skončila děvčata z Č.Řečice, také perfektním časem a osobním rekordem 23,50s. Všechnu radost jen trošku kazí dohady ohledně časomíry. Třetí místo obsadil tým žen z Rynárce s časem 27,58s.
V ženách absolutního vítěze letošního ročníku PHL známe již delší dobu, přesto doufám, že v Kletečné proběhne napínavý souboj i o další dvě místa.
Tak pánové a dámy, máme před sebou již třetí velké finále naší Pelhřimovské hasičské ligy 24.9.2011 v Kletečné. Všem hodně štěstí, ale hlavně radosti, dobré nálady a prima kamarádů!! Vždyť by to měla být v první řadě hlavně zábava a i přes náročnou přípravu, příjemné zpestření volného času!!

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice


 

 

Skončili jsme.....pro letošek je dobojováno....
 

24.září 2011 jsme se naposledy sešli při 8.,posledním kole hasičské soutěže 3.ročníku PHL v Kletečné.
Od prvního startovního výstřelu bylo jasné, že snaha dosáhnout co nejlepších časů, bude obrovská. Již domácí nasadili prvním útokem laťku celkem vysoko, 20,39s. Během útoku favoritů soutěže, mužů z Přáslavic"A", to vypadalo, že čas pod 20s je naprostou samozřejmostí a jejich čas 19,56s zatím znamenal vítězství nejen v 8.kole, ale i v celém ročníku PHL. To však platilo jen do nástupu týmu se startovním číslem 13. Obhájci vítězství obou předešlých ročníků PHL, muži z Č.Řečice "A", dokázali tým z Přáslavic porazit o pouhých osm setin sekundy a s časem 19,48s a součtem ligových bodů se již po třetí stali vítězem Pelhřimovské hasičské ligy. Ani v Kletečné nedokázal nikdo jiný lepší čas a tak se stali i vítězi 8.kola a od pořádajícího SDH Kletečná si kromě poháru odvezli i věcný dar a to tlakový čistič. V 8. kole skončil na 2.místě tým mužů z Přáslavic a na 3. místě muži ze Samšína, časem 20,23s.
Ve 3.ročníku PHL doplnil na stupních vítězů tým z Č.Řečice a Přáslavic ještě tým mužů z Jiřic.
Bácovská děvčata svoji famózní sezónu sice nedokončila vítězstvím 8.kola a vyjímečně tak nechala letos okusit výhru děvčatům z Č.Řečice, ale absolutními vítězkami 3.ročníku PHL se samozřejmě stala. V Kletečné tedy zvítězil tým žen z Č.Řečice, s časem 25,47s, na 2.místě skončila děvčata z Rynárce časem 26,69s a na 3. místě ženy z Pacova s časem 26,73s. V konečném hodnocení PHL obhájila loňský titul děvčata z Bácovic, na 2.místě skončila děvčata z Č.Řečice a na 3.místě děvčata z Jiřic.
Kromě toho byli vyhlášeni i vítězové jednotlivých pozic v útocích, tzv.ALL STARS TEAM. V mužích opět kralovala Č.Řečice, která získala 4 posty (koš, třetí savice, strojník, rozdělovač) a doplnil je levý a pravý proud z Bácovic a "béčkař" z Kletečné "B". Rovněž tak "královny" z Bácovic získaly 4 posty (třetí savice, strojnice, béčkařka a pravý proud),doplnila je na levém proudu Č.Řečice, na rozdělovači Rynárec a košařka z Jiřic. I tyto týmy předvedly své útoky. Tým mužů s časem 19,79s a tým žen s časem 30,68s.
Před samotným vyhlášením absolutních vítězů 3. ročníku Pelhřimovské hasičské ligy, byl ohlášen odchod z aktivní činnosti hasičů SDH Kletečná, pana Ladislava Pavlíčka. Jistě za všechny, mu mohu popřát hodně zdraví, radosti, osobních i pracovních úspěchů a snad i krásných vzpomínek na hasičské soutěže. Pevně věřím, že se budeme i nadále při hasičském sportu setkávat.
Vyhlášením výsledků, přijemnou zábavou i krásným ohňostrojem skončil 3. ročník PHL. 
Všem soutěžním (ligovým i neligovým) týmům, rozhodčím, všem,kdo pomáhali s organizací jednotlivých soutěží, sponzorům, našemu správci internetových stránek a v neposlední řadě i samotnému vedení PHL patří velké DÍKY a v roce 2012 n a s h l e d a n o u !!!

 

Článek napsala Hanča z SDH Červená Řečice